Powrót do wyników

Liczba wolnych miejsc: 4

Zaloguj się - aby zapisać się na kurs
Kod formyWS067-1
Nazwa formyProjekt ŚAMI – Klocki roboty oraz inne pomoce i środki dydaktyczne wspierające nauczanie programowania - Grupa 1
Rodzaj formyWarsztat
Obszar tematycznyOferta metodyczna: Edukacja informatyczna i multimedialna
Poziom edukacyjny Szkoła podstawowa
AdresatNauczyciele zajęć informatyki w szkole podstawowej.
Cel/cele formyZapoznanie z nowoczesnymi środkami dydaktycznymi wspierającymi naukę programowania.
Realizowane treściW czasie warsztatów zaprezentowane zostaną następujące środki dydaktyczne:

1. Scottie Go! - innowacyjna gra do nauki programowania dla najmłodszych. Jest połączeniem realnych, kartonowych klocków służących do pisania przez graczy programów oraz aplikacji, która pozwala zeskanować te programy i przekształcić je na ruch i zachowanie Scottiego oraz poznanych w grze innych bohaterów.

2. BeCREO – Kurs mechatroniki zamknięty w pudełku. Szkolne laboratorium badawcze, a może realny model pomiaru prędkości na zajęcia fizyczne lub nauka sygnalizacji świetlnej połączone z programowaniem na zajęciach rozwijających... Zestaw 12 sensorów i aplikacja/kurs BeCREO to doświadczanie, nauka programowania i eksperymentowanie w każdej szkolnej pracowni, a wszystko w modelu STEAM.


3. TRUETRUE - Robot typu All-in-one to najlepsze rozwiązanie do nauki programowania dla edukacji początkowej. Umożliwia dzieciom naukę poprzez zabawę, w jakimkolwiek miejscu, o jakimkolwiek czasie - od programowania za pomocą narzędzi nie wymagających podłączenia do sieci, poprzez programowanie z wykorzystaniem urządzeń typu tablet, smart fon, komputer.
Sposób realizacjiZajęcia przeprowadzone zostaną w formie warsztatów, na których uczestnicy będą mieli możliwość pracy z prezentowanymi środkami dydaktycznymi.
Warunki ukończenia formyAktywny udział w warsztatach.
UwagiSzkolenie dostępne dla nauczycieli ze szkół, które zgłoszą swój udział w projekcie Świętokrzyska Akademia Młodych Informatyków 2018/2019.

Zajęcia odbędą się w dniu 7.III.2019r. w godz.13.00 - 18.00 w ŚCDN Kielce
Liczba godzin stacjonarnych4
KierownikAnna Trawka
Telefon kierownika 41 362 45 48 wew. 140
Email kierownikaanna.trawka@scdn.pl
Powrót do wyników